Ako zväčšiť veľkosť penisu

Veľkosť penisu u mužov je bolestivá téma. Ak z nejakého dôvodu vnímajú svoju „dôstojnosť" ako príliš malú (štíhlu, pomalú – možnosti sú možné), potom ich prakticky nikto nepresvedčí o opaku. Veľkosť penisu zároveň nie je parametrom, ktorý sa dá dosiahnuť akoukoľvek námahou, akou sú štukové svaly získané vyčerpávajúcim tréningom. Mužský pohlavný orgán je výsledkom kombinácie faktorov dedičnosti a toho, aká vysoká bola hladina testosterónu pri vnútromaternicovom formovaní tela. Muži sa však vždy neprestanú zaujímať, ale je možné zväčšiť penis?

Veľkosť penisu ako dôvod na obavy

Štatistiky, ktoré počúva pomerne malý počet mužov s komplexmi ohľadom veľkosti penisu, hovoria, že hranice normálnej veľkosti penisu môžu byť rôzne. Penis sa teda rozlišuje:

 • malý (v stave erekcie - od 9, 5 do 10-12 cm);
 • normálne (12-14 cm);
 • veľké (viac ako 14 cm).

A hoci v rámci týchto hraníc je akákoľvek veľkosť penisu normálna, v modernej spoločnosti takmer nikto z mužov nedokáže posúdiť svoje telo nestranne. Všeobecne sa uznáva, že atraktívnosť muža je tým väčšia, čím väčšia je dĺžka a hrúbka penisu. Existuje názor, že veľký orgán nielen vyzerá atraktívne a veľkolepé (čo je viditeľné aj v oblečení), ale dáva ženám oveľa viac potešenia.

Čo sa týka názoru lekárov, domnievajú sa, že zväčšenie penisu možno odporučiť, ak je jeho celková veľkosť menšia ako 9, 5 cm, čo pre jeho „majiteľa" predstavuje skutočný problém. V iných prípadoch nie je potrebné zvyšovať, pretože nie je možné „zaviesť" parameter zodpovedajúci individuálnym štrukturálnym vlastnostiam každej osoby do rámca noriem.

Teoreticky: je zväčšenie penisu potrebné a možné?

Pri premýšľaní o tom, či je možné zväčšiť penis, ako aj pri štúdiu metód vykonávania tejto akcie, musí človek pochopiť: hlavné postupy, ktoré vám umožňujú zväčšiť veľkosť penisu, sa nedajú vrátiť späť. Preto pred konečným rozhodnutím o takejto udalosti stojí za to poradiť sa s andrológom alebo urológom, ako aj s psychológom.

Štatistiky hovoria jednoznačne: aj keď k zväčšeniu penisu došlo, vo veľkej väčšine prípadov zostávajú muži s výsledkom nespokojní. Je zrejmé, že získané centimetre penisu neovplyvňujú schopnosť komunikovať so ženami a poskytnúť im fyzické potešenie. Okrem toho si získanie väčšieho a hrubšieho penisu vyžaduje značnú trpezlivosť, veľkú časovú rezervu, fyzickú odolnosť, vrátane tých, ktoré súvisia so zdravým životným štýlom. V zásade sa vďaka modernej medicíne môže penis zväčšiť, no nie každý muž má chuť a trpezlivosť vzdať sa napríklad akéhokoľvek alkoholu a fajčenia, aby vykonávané procedúry nespôsobovali príliš veľkú ujmu na zdraví.

Ak hovoríme priamo o činnostiach, ktoré vám umožňujú zväčšiť penis, potom sú podmienene rozdelené do dvoch kategórií: tie, s ktorými je zvýšenie skutočne možné, a tie, ktoré len sľubujú požadovaný účinok. Medzi prvé patria:

 • používanie vákuových zariadení;
 • používanie zariadení, ktoré vykonávajú vonkajšie rozťahovanie tkanív;
 • chirurgická intervencia.

Použitie takzvaných vákuových zariadení (pumpy) je nechirurgická metóda, ktorej významom je „trénovanie" tkanív penisu, ktoré postupne vedie k ich naťahovaniu. Pumpa je v skutočnosti najjednoduchší mechanizmus: valec, v ktorom je umiestnený orgán, ktorý potrebuje zväčšenie, a vákuová pumpa, ktorá reguluje úroveň tlaku vo valci. Pomocou pumpy sa z priestoru okolo penisu odstraňuje vzduch, vytvára sa riedka atmosféra, ktorá prispieva k prietoku krvi do tkanív mužského orgánu a stimuluje ich zväčšenie.

Extendery alebo externé naťahovacie zariadenia sú prostriedky na pravidelný, ideálne denný tréning, vďaka ktorému sa dĺžka penisu zväčší o 1, 5-3 cm v priebehu 4-6 mesiacov bez operácie. Ak použijete extendery po operácii na predĺženie penisu, výsledok bude ešte výraznejší.

Chirurgia je najradikálnejším spôsobom, ako dosiahnuť niekoľko cieľov naraz:

 • zvýšiť hrúbku mužského pohlavného orgánu;
 • zvýšiť dĺžku penisu;
 • vykonávať kombinované zvýšenie dĺžky a hrúbky penisu;
 • opraviť deformáciu orgánu so súčasnou korekciou rozmerov;
 • korigovať erektilnú dysfunkciu so súčasnou korekciou veľkostí.

Všetko vyššie uvedené sa realizuje v dôsledku chirurgického zásahu do systému väzov, ktoré fixujú kavernózne telá penisu k oblasti pubického kĺbu. Po disekcii takzvaného podporného väzu je možné vykonať jednu z nasledujúcich možností:

 • implantácia protézy (vykonajú sa predbežné priečne rezy albuginey);
 • implantácia s predĺžením;
 • operácia odpojenia (oddelenie kavernóznych teliesok od seba a umiestnenie medzi ich konce a hlavu implantátov);
 • mikrochirurgická autotransplantácia (obalenie penisu fragmentmi tkaniva implantátu);
 • subkutánna injekcia určitého množstva vlastného tukového tkaniva pacienta alebo chlopňa podkožnej tukovej vrstvy;
 • operácia s pozdĺžnymi rezmi tuniky s umiestnením vložiek z vlastnej žily pacienta alebo iných materiálov.

Výsledky, ktoré môžu lekári dosiahnuť počas operácie na zväčšenie penisu, sú 2, 5-3 cm na dĺžku. Toto zvýšenie sa nepovažuje len za štandard, ale za úspešné finále operácie. Pokiaľ ide o zväčšenie hrúbky, výsledky závisia od želaní pacienta a schopností chirurgov a hlavnou podmienkou je rovnomerné zhrubnutie pri zachovaní obrysov trupu a bez tvorby vydutín štepu.

Druhá kategória prostriedkov na zväčšenie penisu - všetky druhy krémov, mastí, piluliek a ľudových prostriedkov. Mnoho mužov, ktorí o takejto potrebe uvažujú, no bojí sa operácie, hľadá informácie na internete, čítajú recenzie, vo väčšine prípadov obsahujúce lži. Celá pravda je taká, že takýmto spôsobom nie je možné dosiahnuť predĺženie penisu. Maximálne, čo sú uvedené prostriedky schopné (ak skutočne obsahujú užitočné zložky), je posilniť a predĺžiť erekciu, ktorá nezmení kvantitatívne ukazovatele penisu, ale zlepší jeho „výkon". A skutočnosť, že niektoré zložky produktov stimulujú prekrvenie pohlavných orgánov, vďaka čomu erekcia vyzerá „vylepšená" a pôsobivejšia, je efekt, hoci užitočný, ale dočasný.

Ako zväčšiť penis a je to skutočné

graf rastu penisu počas zväčšenia penisu

Je to tak zariadené, že človek nie je ani zďaleka vždy spokojný s tým, čo má. Dievča, ktoré je majiteľkou nádherných foriem, sa neustále snaží schudnúť - nekonečné diéty, vyčerpávajúce cvičenia.

Alebo keď má kučery, neustále ich vyrovnáva pomocou žehličky. Nielen predstavitelia slabšej polovice spoločnosti nie sú spokojní so svojím vzhľadom. To platí aj pre mužov.

Snáď najčastejším problémom predstaviteľov silnej polovice spoločnosti je malá veľkosť penisu. Druhým najčastejším problémom je potencia. Ako vidíte, tieto dve témy spolu súvisia. Preto otázka v rozľahlosti World Wide Web: "Ako zväčšiť penis? "vyskytuje pomerne často.

Na internete je veľa informácií, niekedy nie spoľahlivých. Nie je možné to overiť. Mnoho ľudí sa preto až do konca života spolieha na pôvodne nesprávne informácie. Výsledkom je, že tínedžeri si už nepýtajú rady od svojich starších kamarátov, jednoducho zadajú otázku do vyhľadávača a hneď zistia, o čom ich predkovia kedysi len tušili. A to je miesto, kde veľa ľudí padá do pasce nie tak pravdivých, ako skôr prehnaných informácií.

Teraz viac o normálnej veľkosti penisu:

 1. Ak je veľkosť penisu osem centimetrov, ide o takzvaný „mikropenis". Podľa štatistík je 1% predstaviteľov silnej polovice spoločnosti obdarených takouto dôstojnosťou.
 2. Malý člen je orgán dosahujúci dĺžku 8-12 centimetrov. Dve percentá mužskej populácie planéty majú takýto orgán.
 3. Penis s dĺžkou 12 cm sa považuje za normálny a 55 % mužov je obdarených touto veľkosťou.
 4. Penis, ktorého veľkosť je viac ako pätnásť centimetrov - nadpriemerná.
 5. Zástupcovia silnej polovice spoločnosti, ktorých pohlavný orgán je dlhý 20 cm, sú majiteľmi pôsobivého penisu.

Ak patríte k tým, ktorí neodolali a zmerali si svoje telo, no nakoniec ste boli nespokojní s výsledkom, tu je pre vás ďalší materiál o pôsobivých veľkostiach.

 • Čím väčšia je veľkosť penisu, tým väčšie by malo byť množstvo krvi, ktoré k nemu prúdi. Len tak sa telo dostane do želaného stavu.
 • Akýkoľvek, aj mierny výtok môže negatívne ovplyvniť erekciu a následne aj kvalitu sexu.
 • Formovanie orgánu končí približne v 18. roku života. Potom už akákoľvek zmena jeho šírky alebo dĺžky nie je ničím iným ako vizuálnou ilúziou.
 • Zníženie penisu môže byť spôsobené nadmernou hmotnosťou. V priemere každých päť kíl navyše „ukradne" centimeter penisu. Opäť platí, že všetky zmeny sú vizuálne, v skutočnosti orgán zostáva nezmenený.
 • Penis sa môže skutočne zmenšiť (nie je to vizuálny efekt). A to je spravidla spôsobené znížením hladiny androgénov. Takže napríklad kulturisti, ktorí používajú lieky, ktoré vyvolávajú hormonálnu nerovnováhu, najčastejšie čelia takému problému, ako je zníženie penisu vo všeobecnosti a počas erekcie.
 • Zníženie penisu môže byť tiež spôsobené nesprávnymi a neúspešnými operáciami na jeho predĺženie. Na vine môže byť buď nízka profesionalita chirurga, alebo fyziologické vlastnosti.
meranie penisu po zväčšení

Nie každý myslí na hĺbku vagíny, ale skôr o nej väčšina ľudí nevie a pri prvom pohlavnom styku pozná len jednu hodnotu. V priemere je hĺbka vagíny 10 cm, čo naznačuje, že pre normálny sex je veľkosť penisu, ktorá je 15 centimetrov, celkom dostatočná. Tkanivá vagíny sú elastické, umožňujú vám prispôsobiť sa určitej dĺžke a šírke.

Umožňujú vám dodávať svojmu partnerovi zakaždým viac a viac potešenia. Neustále striedanie sexuálnych partnerov nie je vítané, pretože ovplyvňuje citlivosť a neprospieva predstaviteľom slabšej polovice spoločnosti. Samozrejme, na veľkosti záleží. A to platí nielen pre dĺžku penisu, ale aj pre jeho hrúbku. Nie je však možné s presnosťou povedať, ako sa ľudia k sebe hodia bez overenia v praxi. Okrem toho nezabudnite, že sex je umenie vzájomného porozumenia, a to nielen šírky, dĺžky a hĺbky.

Je možné zvýšiť mužskú dôstojnosť. Aj keď dosiahnutie pozitívnych výsledkov niekedy trvá roky. Zväčšenie penisu je namáhavý a namáhavý proces, ale celkom reálny. Dnes existuje obrovské množstvo spôsobov a techník na zväčšenie penisu. Niektoré z nich sú účinnejšie, iné menej. V každom prípade je výber metódy na vás. Hlavná vec je zoznámiť sa so všetkými podrobnosťami zvolenej metódy.

Penis je možné zväčšiť pomocou chirurgickej intervencie, ako aj ľudových prostriedkov a špeciálnych zariadení.

Telo môžete predĺžiť pomocou strečingu, posilňovačov, hydraulickej pumpy, špeciálnych cvičení, liekov a domácich prostriedkov, najmä sódy. Pomoc pri riešení problému a kozmetika vrátane krémov. Hlavná vec, pred použitím tejto alebo tej techniky, je zoznámiť sa s jej technikou. Je to nevyhnutné, aby sa zabránilo mechanickým zraneniam a rozvoju komplikácií.

Zväčšenie penisu doma: populárne metódy

muž s odhaleným hrudníkom a zväčšenie penisu

Existuje množstvo metód a techník, ktoré prispievajú k zväčšeniu penisu. Mnohé z nich sa dajú ľahko aplikovať doma. Vôbec nie je potrebné uchýliť sa k lekárskej starostlivosti, najmä k pomoci plastického chirurga.

Okrem toho bude zväčšenie penisu doma stáť presne toľko ako zariadenie, s ktorým budete postup vykonávať. Náklady na chirurgické metódy sú veľmi vysoké. Jednou z najbežnejších techník predlžovania penisu je jelqing. Recenzie o nej sú mimoriadne pozitívne. Mnohým, ktorí použili túto metódu, sa podarilo dosiahnuť to, čo chceli. Aby to bolo jasnejšie, jelqing označuje súbor cvičení, ktorých vykonávanie má priaznivý vplyv na penis. Špeciálne cvičenia prispievajú k výraznému zvýšeniu penisu a zvýšeniu hlavy. Táto technika absorbovala zručnosti manuálneho predlžovania penisu, ktoré ľudia nahromadili počas niekoľkých tisícročí.

Použitie jelqing prispieva k:

 • stimulácia krvného obehu;
 • zvýšený tlak v tele;
 • rast kavernóznych vlákien;
 • tvorba nových buniek v objeme.

Rast buniek je úplne prirodzený a prirodzený proces. Technika len pomáha pri jej spustení a stimulácii. Okrem toho jelqing prispieva k výraznému zvýšeniu sexuálnej aktivity a vytrvalosti. Existujú rôzne techniky jelqingu. Líšia sa len v detailoch. Princíp prvý – „dojenie". Hlavným pohybom je pevné uchopenie prstov penisu na základni a pohyb ruky dopredu k hlave. Člen, strečing, naplnený krvou.

Pre úspešné absolvovanie cvikov je potrebné zakúpiť si krém alebo sprej. Pomôže vám rýchlejšie dosiahnuť výsledky. Niektoré techniky nevyžadujú mazanie. Myslite na to pri výbere techniky. Nešetrite lubrikantom, inak si poškriabete penis. Okrem toho sú takéto úspory plné ruptúr tkaniva a neschopnosti zapojiť sa do jelqingu v nasledujúcich štrnástich dňoch.

Tiež by ste nemali nahrádzať špeciálne navrhnuté produkty mydlom, šampónom alebo inými prípravkami. To je plné nepohodlia a zranení. Zväčšenie penisu pomocou tejto techniky je možné len vtedy, ak je orgán v polovzrušenom stave. Vykonávanie cvičenia pri plnom vzrušení je spojené s poškodením krvných ciev a tkaniva orgánu.

meranie penisu pred zväčšením

Technika 1. Po nanesení lubrikantu oviňte ruku okolo penisu a niekoľkokrát ho posuňte po drieku, pričom zovretú ruku držte niekoľko sekúnd za hlavu.

Toto je prvá fáza - príprava. Ak to nepotrebujete, môžete prejsť k ďalšiemu kroku – cvičeniu.

Palcom uchopte penis na spodnej časti. Jemne potiahnite orgán nadol. Urobte to dvestokrát. Samozrejme, spočiatku to bude ťažké, preto pri nadmernom vzrušení je lepšie cvičenie prerušiť. Len čo penis zažije potrebný stupeň vzrušenia, môžete pokračovať. Celý kurz je tri mesiace. Prvý týždeň to robte každý deň desať minút (zvyčajne desať minút), druhý - 300 (15 minút). Toto cvičenie robte dvadsať minút.

Technika 2. Po namazaní orgánu obtočte ruku okolo jeho základne a potiahnite ju nadol a doprava. Potom vykonajte cvičenie na druhej strane. Cvičenie robte najskôr pomaly. Za deň urobte 50 pohybov doprava a to isté doľava. Každý deň zvyšujte počet cvičení - až 200.

Technika 3. V tomto prípade vykonávajte cviky z prvej a druhej techniky bez mazania.

Technika 4. Toto je v podstate technika 1, ale cvičenie sa vykonáva veľmi pomaly. Po nanesení lubrikantu uchopte penis prstami za základňu a pomaly začnite cvičiť hlavu. Hlava opuchne a krváca. Uzamknite polohu na desať sekúnd. Trvanie cvičenia je desať minút.

Všetky cvičenia podľa spôsobu pôsobenia sú rozdelené na predlžovacie a zahusťovacie. Vykonávajú sa buď pomocou rúk, alebo mechanických zariadení alebo bremien.

Cvičenia sú naťahovacie, cievne a pomocné:

 1. Zvyšujeme potenciu
  • Postavte sa rovno, vyrovnajte chrbát. Striedavo zdvihnite kolená k bruchu.
  • Uvoľnite a napnite svaly zadku a hrádze (v stoji na napoly pokrčených nohách).
  • Ľahnite si na podlahu. Zdvihnite panvu.
 2. Zväčšenie dĺžky penisu
  • Nútená erekcia alebo "Kegel". Namažte penis krémom. Uchopte penis prstami a vykonajte translačné vertikálne pohyby.
  • Strečing. Uvoľnený člen naťahujte veľmi pomaly (na pätnásť sekúnd). Vykonajte cvičenie desaťkrát.
 3. Zväčšujeme šírku penisu. To zahŕňa cvičenia z techniky Jelqing, ako aj stláčanie a ohýbanie.

Ako zväčšiť penis pomocou predlžovača, závažia, masáže a pumpy

Penis, jeho priemer, hrúbku, dĺžku môžete zväčšiť nielen pomocou rôznych prístrojov, ale aj pomocou masáže. Nezávislá manuálna technika prispieva nielen k predĺženiu orgánu, ale aj k zvýšeniu sexuálnej aktivity a vytrvalosti. Masáž má navyše priaznivý vplyv na erekciu, ako aj na jej trvanie.

Predtým, ako vám poviem, ako zväčšiť penis masážou, rád by som vám povedal o základných pravidlách jej implementácie:

 1. Pred masážou sa pripravte. Na tento účel sa odporúča použiť teplé obklady. Namočte malý uterák do teplej vody, vyžmýkajte ho a omotajte okolo orgánu. Kompresie sa menia každé tri minúty (trikrát).
 2. Masáž by sa mala vykonávať denne.
 3. Kombinujte masáž s užívaním tabliet (doplnkov stravy alebo homeopatík, ktoré podporujú zväčšenie penisu).
 4. Nemasírujte, ak ste pod vplyvom alkoholu.

Technika 1. Uchopte hlavu orgánu rukou a stlačte ju. Kompresia by nemala zasahovať do krvného obehu. Potiahnite hlavu smerom k podlahe. Po minúte môžete zvýšiť silu naťahovania.

Technika 2. Najprv stlačte hlavu dvoma prstami a potom celou rukou. Robte všetko opatrne, neponáhľajte sa. Potiahnite člena smerom k podlahe na minútu. Potom odpočívajte, uvoľnite penis. Potom opakujte. Vykonajte cvičenie dvadsaťkrát.

Technika 3. Uchopte penis ukazovákom a palcom. Stlačte orgán a presuňte sa z jeho základne do hlavy. Z času na čas sa zastavte.

Ako zväčšiť penis pomocou závažia

meranie penisu počas zväčšenia pomocou banánu ako príkladu

Táto technika je stará, ale účinná. Používali ho a používajú niektoré africký kmene. Podstatou techniky je zavesenie a upevnenie záťaže na penis. Predĺžený efekt naťahovania prispieva k zväčšeniu penisu do dĺžky aj do šírky.

Náklad by mal byť ľahko použiteľný a mal by mať malú veľkosť. Je tiež dôležité, aby existovalo čo najviac váhových činidiel. V tomto prípade bude možné vypočítať zaťaženie a časom ho zvýšiť.

Pred pokračovaním v procedúre masírujte alebo aplikujte obklad. Potom nainštalujte uzamykací systém závažia za hlavu a nainštalujte samotné závažie. Začnite s malou hmotnosťou. Nedostatočná príprava je plná zranení. Zaťaženie by sa malo postupne zvyšovať. Závažie môžete zavesiť v ľubovoľnej polohe.

Nedovoľte, aby krv stagnovala v hlave. Z času na čas odstráňte závažie a fixačné zariadenie a masírujte. Extender, naťahovač, expandér, naťahovač - všetky tieto zariadenia patria do rovnakej rodiny zariadení, ktoré pomáhajú zväčšiť dĺžku a šírku orgánu, ako aj opraviť zakrivenie drieku penisu.

Princíp činnosti všetkých takýchto zariadení je rovnaký a spočíva v každodennom (najmenej päť hodín), dlhodobom (najmenej tri mesiace), malom (500-200 gramov) naťahujúcom účinku na penis. Výsledkom je, že telo reaguje na vonkajšie vplyvy tvorbou nových buniek v oblasti záťaže.

Konštrukcia zariadení sa trochu líši, ale podstata mechanizmu je rovnaká - penis je upevnený svorkami, ktoré zaisťujú napätie v tele. Ďalším spôsobom, ako ovplyvniť veľkosť mužnosti, je vákuová pumpa.

Princípom fungovania takéhoto nástroja je vytvorenie vákuového prostredia v pumpe, kde je skutočne umiestnený mužský pohlavný orgán, vďaka čomu sa zvyšuje prietok krvi a zväčšuje sa jeho veľkosť. Podľa recenzií mužov, ktorí zažili podobnú metódu, však môžeme konštatovať, že pumpovanie má pozitívny účinok, ale nie je také výrazné a je dočasné.

Ako zväčšiť penis inými spôsobmi

žena prekvapená mužským zväčšeným penisom

Dnes na trhu existuje veľké množstvo rôznych liekov vo forme krémov, gélov, mastí, sprejov, ktoré hovoria, ako ich použiť na zväčšenie penisu na nepredstaviteľné veľkosti. V praxi však nie je všetko také ružové, samozrejme, sú medzi nimi aj také, ktoré skutočne pôsobia pozitívne, no stále viac prostriedkov má pochybný charakter, čo môže zanechať nielen nepríjemnú pachuť v dôsledku oklamaných nádejí, ovplyvňujú aj zdravie mužov.

Preto skôr, ako sa uchýlite k takýmto metódam, mali by ste sa poradiť s odborníkom v tejto oblasti a zistiť, ako skutočne zväčšiť penis bez akýchkoľvek nežiaducich následkov. Ďalším spôsobom, ako zväčšiť penis, je operácia. Moderná chirurgia a mikrochirurgia na korekciu penisu je založená na transplantácii tkaniva z iných častí tela.

Mužnosť tak môže byť zväčšená v priemere o 1-2 cm. Ak existuje túžba dosiahnuť výraznejší výsledok, odporúča sa transplantácia svalového tkaniva, ale táto metóda je oveľa komplikovanejšia. Doba operácie a doba pooperačnej rekonvalescencie trvá oveľa dlhšie ako v prvom prípade, na to treba pri rozhodovaní o takomto kroku prihliadať.

Ako môžete vidieť, existuje veľa spôsobov a techník, ktoré pomáhajú a hovoria, ako zväčšiť penis. Ak vážne uvažujete o zvýšení svojej dôstojnosti, stačí si vybrať pre seba tú najvhodnejšiu techniku. Okrem toho je možné použiť iné metódy, napríklad dýzy kondómov, injekcie liekov.

Je nepravdepodobné, že by sa podarilo zväčšiť penis o desať centimetrov. Ale tu budete môcť zvýšiť sebaúctu, odstrániť komplexy. Zväčšením orgánu budete môcť stelesniť všetky svoje sexuálne túžby, dodať žene maximálnu rozkoš. Masáž a cvičenie sú navyše prospešné pre fungovanie penisu. Pri ich pravidelnom používaní nebudete musieť používať tabletky na zvýšenie potencie.